رنگ الکترواستاتیک چیست؟

رنگ الکترواستاتیک

رنگ الکترواستاتیک ، تکنولوژی الکتروکافت یا الکترواستاتیک یکی از بهترین و با کیفیت ترین روش های رنگ آمیزی قطعات فلزی است.

در این تکنولوژی قطعات ابتدا شستشو و چربی زدایی و فسفاته می گردند و پس از خشک شدن با ایجاد قطبیت در قطعه،‌ رنگ پودری بر روی قطعه پاشیده می شود و پس از آن در کوره تا دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد پخت می گردد.

ایجاد قطبیت در قطعه موجب چسبندگی بسیار بالا بین قطعه و رنگ می گردد.

ضخامت رنگ (کوتینگ Coating) اعمال شده در تکنولوژزی الکترواستاتیک حداقل ۳۰ میکرون می باشد که این ضخامت در ورق های موجود در بازار حداکثر ۱۰ میکرون می باشد.

یکی از بزرگترین محاسن رنگ کوره ای مقاومت بسیار زیاد نسبت به اشعه ماورا بنفش خورشید (UV) می باشد. بطوریکه در ورق های رنگی معمولی موجود در بازار، پس از ۲ الی سه سال رنگ ورق بسیار کدر و تیره می گردد ولی در رنگ الکترواستاتیک حداقل ده سال ،‌کیفیت رنگ ماندگار خواهد بود.

اعمال رنگ پس از فرمینگ Forming:

در ورق های فرم شده موجود در بازار، عملیات فرمینگ بر روی رول رنگی اعمال می شود که این فرآیند موجب ایجاد برش ها و شکستگی های عمیق و پوسته شدن و بلند شدن رنگ می گردد.

در حالیکه در رنگ گوره ای الکترواستاتیک اعمال رنگ پودری پس از فرم دهی ورق انجام می شود که موجب یکنواختی و عدم شکست رنگ می گردد و در جلوگیری از خوردگی بسیار موثر است.

بزرگترین حسن انتخاب رنگ پودری کوره ای انتخاب رنگ دلخواه بدون هیچ محدودیتی می باشد.

ما این امکان را به مشتری می دهیم که از رنگ های بسیار زیبا برای پوشش استفاده نماید.

رنگ های موجود در بازار تنوع بسیار کمی دارند و محدود به چند رنگ خاص می باشند.

ابزاراتی مفتخر است رنگ الکترواستاتیک را با بهترین کیفیت و قیمت به مشتریان خود عرضه کند. برای اطلاع از قیمت ها و شرایط با ابزاراتی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *