ورق رنگی معمولی

ورق رنگی گالوانیزه الکترواستاتیک کوره ای پودری رال رنگ دلخواه فروشگاه ابزاراتی
ورق رنگی گالوانیزه الکترواستاتیک رنگ دلخواه فروشگاه ابزاراتی

امروزه تولید ورق رنگی در دنیا به روش های مختلفی انجام می شود که در کشور عزیزمان ایران این فرآیند اغلب به صورت اعمال رنگ به وسیله غلتک بر روی ورق و سپس پخت ورق در کوره های تونلی انجام می گیرد.

به این ترتیب که دو غلتک در بالا و دو غلتک در پایین اعمال رنگ را انجام می دهند. غلتک های خارجی رنگ را بر روی غلتک های داخلی می ریزند و غلتک های داخلی رنگ را روی سطح ورق پوشش می دهد (کاور می کند). در واقع یک فیلم نازک اغلب ۸ میکرونی از رنگ روی ورق می چسباند.

ورق رنگی الکترواستاتیک کره ای (پودری) ابزاراتی

در تکنولوژی رنگ آمیزی کوره ای الکترواستاتیک ابزاراتی ابتدا ورق در وان های مخصوص شستشو و چربی زدایی و فسفاته شده تا عاری از هر گونه آلودگی می گردد. پس از خشک شدن بلافاصله با ایجاد قطبیت عملیات پاشش رنگ پودری بر روی سطح ورق انجام می گردد که ضخامت پوشش حداقل ۳۰ میکرون را ایجاد می کند و بعد از این مرحله ورق وارد کوره گشته و تا دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد به مدت حداقل ۲۰ دقیقه پخت می گردد و رنگ پودری موجود بر روی سطح ورق در اثر حرارت ذوب شده و در خلل و فرج موجود در سطح ورق نفوذ می کند که موجب چسبندگی بسیار بالای رنگ (نمره ۵B‌ از آزمون چسبندگی برینل ) بر روی ورق می گردد.

امکان اعمال رنگ پودری الکترواستاتیک پس از عملیات شکل دهی (فرمینگ Forming) ورق:

عموما در ورق های رنگی معمولی بازار پس از اعمال فرمینگ،‌در نواحی اعمال فشار قالب و گوشه های زاویه دار‌،‌ رنگ دچار بریدگی و خراشیدگی می گردد که این امر علاوه بر اینکه موجب پوسته کردن و بلند شدن رنگ می گردد باعث افزایش تمرکز خوردگی گشته و به شدت از عمر مفید ورق می کاهد و این مسئله در ورق های الکترواستاتیک ابزاراتی به دلیل اینکه عملیات رنگ آمیزی پس از اجرای فرمینگ انجام می شود،‌بطور کلی مرتفع می گردد.

مقاومت بسیار بالا در برابر اشعه ماورا بنفش (UV) در ورق های ابزاراتی :

رنگ های اعمال شده بر روی ورق های رنگی موجود در بازار،‌عموما پس از گذشتن ۲ تا سه سال،‌ براقیت و شفافیت و زیبایی خود را از دست داده و کدر می گردند و مقاومت کمی در برابر اشعه ماورا بنفش از خود نشان می دهند و بسرعت دچار پوسیدگی می شوند. در حالیکه رنگ پودری مورد استفاده در تکنولوژی الکترواستاتیک مقاومت بسیار بالایی در مقابل این اشعه دارد و حداقل بیست سال کیفیت و شفافیت خود را حفظ می کند.

انتخاب رال رنگ دلخواه در ورق های رنگی ابزاراتی :

بزرگترین مزیت ورق رنگی الکترواستاتیک کوره ای ابزاراتی نسبت به ورق های رنگی موجود ( ورق رنگی فولاد مبارکه،‌ورق رنگی چینی، ورق رنگی هفت الماس ) امکان انتخاب رال رنگ دلخواه بدون هیچگونه محدودیت می باشد و با توجه به اینکه رنگ های موجود در بازار محدود به تعدادی رنگ خاص می باشند،‌استفاده از ورق رنگی الکترواستاتیک باعث ایجاد تنوع در انتخاب رنگ برای مشتری می شود. ورق های رنگی الکترواستاتیک را می توانید با بهترین کیفیت و با همان قیمت ورق های رنگی معمولی از ابزاراتی بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *